Współpraca

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Uczniowie polskiej szkoły w Rzymie naszymi gośćmi
W piątek, 27 listopada, przybyła do nas w ramach wymiany uczniowskiej młodzież z Rzymu.  Dziesięcioro uczniów z Włoch było goszczonych przez rodziny harcerzy z naszej szkoły. Opiekunką „rzymskiej” grupy była pani Grażyna Kurek, nauczycielka geografii . Pieczę nad przebiegiem wizyty w Atenach sprawowały Panie: Małgorzata Umerska i Kamila Kulak.
Podczas pięciodniowego pobytu w Grecji, uczestnicy wymiany poznali piękno Aten i okolic.
Więcej... galeria...

Od 6 do 11 maja młodzież z Zespołu Szkόł im. Ζ. Mineyki przy Ambasadzie RP
w Atenach w ramach wymiany uczniowskiej przebywała we Włoszech.

Ośmioro ucznίόw było goszczonych przez polskie rodziny mieszkające w Rzymie. Opiekunką młodzieży była Pani Grażyna Adamidu. Podczas pięciodniowego pobytu dzięki przewodniczce Pani Marcie Lazarowicz uczestnicy wycieczki poznali ku1turę i piękno Rzymu.
Młodzież zwiedziła najważniejsze zabytki stolicy Włoch: Forum Romanum, Watykan, Koloseum, Zamek Κrόla Augusta, Zamek Św. Anioła i inne. W ramach integracji sobota była dniem indywidualnych wycieczek młodzieży z rodzinami. Większość pojechała do miasteczka Τiνοli i poszła na zakupy do największego centrum handlowego w Europie Porta Di Roma. W niedzielę, ostatni dzień pobytu we Włoszech zwiedzono Monte Cassino, cmentarz polskich żołnierzy. W tym historycznym miejscu młodsze dzieci z polskiej szkoły w Rzymie zaprezentowały program, podczas ktόregο odspiewały hymn narodowy, hymn szkoły oraz hymn europejski. W programie  nie zabrakło rόwnież polskich tańcόw narodowych - Poloneza i Κrakowiaka. Uczniόw szkoły w Atenach wzruszyła tablica umieszczona w polskiej szkole w Rzymie z napisem: "Nauczylismy się , ze narody trwają, gdyż swόj język mają i go znają". Młodzież stwierdziła, że poczuła więź narodową. Wszyscy jesteśmy Polakami, bez względu na kraj, w ktόrym obecnie żyjemy i to jednoczy nas najbardziej - oświadczyli uczestnicy wycieczki.

Wizyta młodzieży polskiej z Włoch -24 – 29 marca 2009r.

więcej... galeria....


II wizyta młodzieży ze Słupska (28.09.2008)

więcej... galeria....


W dniach 16 X - 23 X 2007r. miała miejsce wizyta grupy młodzieży wraz z pedagogami
z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Słupsku.
Dnia 22 X 2007r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy szkołami.

galeria....

W dniach 16 X - 23 X 2007r. Szkołę Polską odwiedziła grupa licealistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. A. Mickiewicza w Słupsku. Wraz
z młodzieżą przybyli ich opiekunowie: p. Lucyna Markiewicz - dyrektor Zespołu Szkół oraz nauczyciele:
p Marlena Pietryka oraz
p. Krystian Obolewski.

Słupski Zespół Szkół należy do Stowarzyszenia Szkół Twórczych i Aktywnych i ma już znaczne doświadczenia w dziedzinie wymiany uczniów. Od 15 lat współpracuje na tym polu z Niemcami, 2 lata z Wlk. Brytanią i rok ze Szwecją, a od tego roku również z Grecją. Pomysł współpracy narodził się spontanicznie, jego koordynatorem był p. Krystian Obolewski. Celem wspólnych działań będzie przygotowanie ucznia - Europejczyka do wejścia na rynek pracy, kształtowanie umiejętności znalezienia się na tym rynku, pozyskiwanie wspólnych środków z UE m.in. na działania pozalekcyjne, konsolidujące współpracę z rodzicami, na kształcenie w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa, jak również na doskonalenie zawodowe nauczycieli.
Dnia 22 października Pani Dyrektor Lucyna Markiewicz oraz Pani Dyrektor Marzanna Geisler podpisały umowę o współpracy pomiędzy ZSO nr 2 w Słupsku a ZS przy Ambasadzie RP w Atenach. W ramach podjętej współpracy będą realizowane następujące cele:
a) podtrzymanie i upowszechnianie tradycji narodowej,
b) kształtowanie postaw patriotycznych,
c) prowadzenie badań i dokumentacji w zakresie historii i kultury,
d) wzmacnianie identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym, budowanie więzi opartych na świadomości wspólnego dziedzictwa kulturowego, jego ochronie i pielęgnowaniu,
e) pobudzanie kulturalnych inicjatyw lokalnych,
f) współpraca w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wymiana doświadczeń.
W roku szkolnym 2007/2008 w oparciu o umowę współpracy będzie realizowany projekt dotyczący monitoringu i oceny degradacji środowiska naturalnego. W kolejnych zamierzeniach zostaną również podjęte działania w zakresie kształtowania postaw patriotycznych i tożsamości narodowej, współpracy w sferze rozwijania działalności artystycznej i promocji twórczości oraz sportu i rekreacji. W tym ostatnim przewidziane zostały m.in. międzyszkolne rozgrywki tenisa stołowego, zawody w biegu maratońskim, zawody sportowe w strzelaniu do celu.
Podczas wizyty w Atenach grupa licealistów ze Słupska wraz z opiekunami miała okazję zapoznać się z historią tradycji Zespołu Szkół w Atenach oraz osiągnięciami absolwentów naszego Liceum. Ponadto goście wybrali się na jednodniową wycieczkę do starożytnych miejsc owianych sławą antycznych bohaterów - Myken, Epidavros i Nafplio, zwiedzili Akropol - jedno z najcenniejszych dziedzictw kulturowych, zobaczyli zmianę warty pod Parlamentem, teatrzyk cieni "Karagiozi" oraz najstarsze dzielnice miasta - Monastiraki i Plakę. Na zakończenie swojego pobytu udali się do Ambasady RP na spotkanie z Jego Ekscelencją Panem Ambasadorem Michałem Klingerem.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.