Wieczór naukowaca i odkrywcy 2017

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wieczór naukowaca i odkrywcy 2017

29.09.2017 r. Młodzież Szkoły Polskiej w Atenach z klasy VIIA, IIA, IIIA i IIIB pod opieką nauczycieli, pani Joanny Kubiak i pani Jolanty Lakonitis uczestniczyła ponownie w największym swięcie poświęconym nauce i badaniom, tym razem w Centrum Kultury ,,Ellinikos Kosmos”. 

Hasłem przewodnim spotkania było: ,,Poznaj magię badań naukowych”.
Wielką atrakcją było bezpośrednie uczestnictwo w różnych tematycznie eksperymentach naukowych, wystawach dotyczących dawnych i współczesnych odkryć, rozmowa z prawdziwymi naukowcami i badaczami.
Zachwyciliśmy się konstrukcją sztucznych satelit, możliwością obserwacji nieba przez prawdziwe teleskopy, tym jak funkcjonuje stacja radiowa, prelekcją jak dochodzi do powstania skarajnych fenomenów atmosferycznych. Mogliśmy poznać funkcjonowanie robotów, a nawet komunikować się z nimi i bawić.
Dowiedzielismy się jak można tworzyć bibliotekę ruchów ciała ludzkiego i zapisywać kroki taneczne, jak można oczyścić morze z zanieczyszczeń ropą i innymi substancjami chemicznymi, jak współcześnie można uprawiać zdrowo rośliny, które zjadamy, jak działa sejsmograf, jak satelity namierzają pożary i inne katastrofy, ile życia tętni w odrobinie mułu z dna morskiego, co znajduje się w przewodach pokarmowych zwierząt morskich z powodu zanieczyszczeń, jak można prostym sposobem wytwarzać kosmetyki i lody.
Nie byliśmy w stanie obejrzeć dokładnie wszystkich stanowisk, bo trzeba było wracać do domów, ale mieliśmy satysfakcję, że poznalismy i tak dużo różnych nowinek naukowych.
Serdecznie dziękujemy obecnym i towarzyszącym nam rodzicom za współudział w tym wydarzeniu.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.