Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

XIII Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej  Ateny 2010 – Koncert Laureatów

Kolejny, XIII Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej – Ateny 2010 przeszedł już do historii. W piątek, 28 maja 2010 roku odbył się

„Koncert Laureatów”.

Oto lista nagrodzonych :

Kategoria: piosenka

poziom szkoły podstawowej:

I miejsce – Oliwia Szewczyk klasa II a  – piosenka „Wiosenny spacer”

II miejsce – Martyna Luba klasa V b – piosenka „It should be me”

III miejsce (ex aequo  )

- Natalia Mucha klasa Va   – piosenka „Eldorado”

- Karolina Knapik klasa VI nauczanie  uzupełniające – piosenka „It’s my life”

poziom gimnazjum i liceum:

I miejsce – Emilia Kołodziej klasa II b gimn.   – piosenka „Fairytale”.

II miejsce – Katarzyna Luba klasa III a gimn. – piosenka „Russian rulette”

III miejsce – Magdalena Młynarczyk klasa III c gimn. – piosenka „ Let the flames begin”

Kategoria: piosenka grupowa

I miejsce – klasa II b – wych. p. Barbara Luba – piosenka „Wróbelek Marcelek” – solista Kacper Pilip

II miejsce – klasa III a – wych. p. Lucyna Targońska – piosenka „Podróż do krainy bajek”

III miejsce – klasa II a – wych. p. Danuta Kowalska – piosenka „ To my”

Kategoria : taniec indywidualny

I miejsce – Athina i Oliwer Gondek  klasa IV c i III c – taniec hip – hop.

wyróżnienia :

- Bartosz Kowalski – klasa IV b – taniec hip – hop

- Kacper Wojtowicz – klasa III b – taniec hip – hop

- Oskar Wirkus – klasa II b gimn. – taniec nowoczesny

kategoria: taniec grupowy

I miejsce – Zespół Tańca Ludowego – klasy V – VI – opiekun p. Grażyna Adamidu – taniec „polka bałamutka”

II miejsce (ex aequo )

- Grupa taneczna prowadzona przez p. Annę Pańszczyk – klasy IV – VI – taniec hip – hop

- Koło Tańca Greckiego -  klasy IV – opiekun p. Grażyna Adamidu – taniec „Sirtaki Zorba”

III miejsce – Młodsza Grupa Taneczna –  opiekun p. Anna Pańszczyk – taniec „cha cha”

kategoria: gra na instrumencie

I miejsce - Karol Korniak – klasa IV nauczanie uzupełniające – gitara klasyczna

wyróżnienia:

- Patryk Góralklasa III b gimn.gitara elektryczna

- Maciej Przysiwekklasa I a gimn. – nauczanie uzupełniające – gitara elektryczna

- Zespół wokalno instrumentalny uczniów klasy III  gimnazjum i liceum -  Justyna Zaborowska  – gitara, wokal;  Patryk Góral – gitara, wokal; Startek Jan – gitara;  Ścisłowski Aleksander – perkusja;

kategoria: twórczość własna

nagroda specjalna - Robert Domański klasa I c gimn. – „ beat box”

Puchar Ambasadora - Zespół Tańca Ludowego – opiekun  p. Grażyna Adamidu – taniec „polka bałamutka”

Puchar Dyrektora Szkoły - klasa II b -  wych. p. Barbara Luba – piosenka „Wróbelek Marcelek”

Puchar Rady Rodziców nauczania ramowego i uzupełniającegoAlina Jaśkowska – klasa I b – zwyciężczyni Konkursu Recytatorskiego na poziomie   klas I – III  szkoły podstawowej;

Puchar Rady Pedagogicznej – Emilia Kołodziej – klasa II b gimn.– piosenka

„Fairytale”

Ponadto w „Koncercie Laureatów” wystąpili gościnnie:

- Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” z wiązanką melodii i tańców ludowych z różnych regionów Polski;

- Karolina Knapik i Fabian Błaszczyk – wielokrotni laureaci naszych festiwali w poprzednich latach oraz tegoroczni zdobywcy II miejsca w Międzynarodowych  Zawodach Greckich w tańcach latynoamerykańskich w kategorii wiekowej 13 – 15 lat, w tańcu „cha – cha’’

- Monika Cieślińska i Christina Vamvakari – laureatki ubiegłorocznego Festiwalu – zaśpiewały piosenkę „Tik tok”

- Alina Jaśkowska z klasy I b szkoły podstawowej – zdobywczyni I miejsca w Konkursie Recytatorskim na poziomie klas I – III w wierszu „Przyjście lata”;

- Angelika Chodrowska i Angelika Dobrzańska z klasy I c szkoły podstawowej – zdobywczynie I miejsca w Konkursie Recytatorskim na poziomie klas I – III w wierszu „Kwoka”.

Wszystkim uczestnikom „Koncertu Laureatów” gratulujemy wspaniałych występów!

Organizatorzy   składają serdeczne podziękowania za pomoc okazaną przy organizacji  festiwalu:

- sponsorom: Ambasadzie RP w Atenach, p. radcy Ewie Flis  - kierownikowi Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach,   Radom Rodziców nauczania ramowego i uzupełniającego, firmie przewoźniczej „Haloulos”;

- członkom jury, za   wysłuchanie i ocenienie występów eliminacyjnych - paniom dyrektor Marzannie Geisler i Beacie Panagiotopoulou, przedstawicielom Rady Pedagogicznej, Rad Rodziców n – nie uzup. i n – nie ramowe) oraz   Samorządu Szkolnego;

- za pomoc w obsłudze sprzętu w czasie eliminacji i  koncertu finałowego: panu Krzysztofowi  Michalukowi, panu Krzysztofowi Świergoszowi, panu Sławomirowi Bagińskiemu, oraz uczniom klasy III a gimn.

- uczniom klasy II LO Karolinie Życińskiej i Mariuszowi Krasińskiemu za konferansjerkę w czasie „Koncertu Laureatów”;

- panu Wojciechowi Skokowi za pomoc w przewiezieniu sprzętu;

- służbie porządkowej za wszechstronną pomoc organizatorom (dopilnowanie porządku w  amfiteatrze podczas „Koncertu Laureatów, przekazywanie informacji, zawieszanie i zdejmowanie dekoracji itp).

- wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji festiwalu - serdeczne dzięki.

Organizatorzy:

Grażyna Adamidu

Jolanta Bałdos

Joanna Kubiak

Barbara Luba

Anna Szydłowska

Lista finalistów XIII Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Ateny 2010 więcej...
13festiwal XIII Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej, Ateny - 28.05.2010rvideo
Eliminacje do Festiwalu 17 i 18-05-2010 nauczanie ramowe galeria...
Eliminacje do festiwalu - nauczanie uzupełniające
-14.05.2010 galeria...

Tegoroczny festiwal odbędzie się 28.05.2010 roku.  Eliminacje do festiwalu odbędą się w następujących terminach:
  • 14.05.2010 r.(piątek) – nauczanie uzupełniające
  • 15.05.2010 r. (sobota) – nauczanie uzupełniające
  • 17.05.2010 r. (poniedziałek) – nauczanie ramowe
  • 18. 05.2010 r. (wtorek) – nauczanie ramowe

Zgłoszenia do festiwalu przyjmujemy do dnia 4 maja 2010 roku w bibliotece szkolnej.
Organizatorzy:
G. Adamidu
J. Bałdos
J.Kubiak
B.Luba
A.Szydłowska

XII Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej
Już po emocjach!
Teraz już wiemy kto został finalistą
Gratulujemy wszystkim wspaniałych występów!
Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili
!
KATEGORIA:  P I O S E N K A
POZIOM SZKOŁY PODSTAWOWEJ
I m-ce Martyna Luba
(na zdjęciu) klasa IV B  (opiekun  pani Marzena Dędek)   Marionetki
II m-ce Oliwia Szewczyk klasa I A szk. podst. To nasza ojczyzna
III m-ce Bernadeta Oksiutycz    
klasa IV D Szk  podst Uzup  Mambo
wyróżnienia:
Kinga Jania klasa VI D  Una Paloma Blanca
Natalia Kawczyńska
klasa VI B  Uzup (plus
Anita Sabani/Maria
Spanea i Elida Tourhani)     
Number One


Laureatka I m-ca w kategorii piosenka (poziom szkoły podstawowej) 
oraz  zdobywczyni Pucharu Rady Pedagogicznej – Martyna Luba

Piosenka  grupowa
I m-ce klasa III B szk. podst. (opiekun  pani Małgorzata Purgat)   
Podróż  do krainy bajek
II m-ce klasa III A szk podst.     (opiekun  pani Danuta Szulga)   
Marzenia o szkole
III m-ce klasa II A szk. podst. (opiekun pani Lucyna Targońska
Fantastyczna podróż
wyróżnienie: Chór szkolny    klasa IV i V szk. podst  (opiekun  pani
Agnieszka Szajner) Deszczowa piosenka

POZIOM GIMNAZJUM Piosenka polska
I m-ce Duet Sara Whballa i  Kamil Chilimoniuk  plus Sylwia Serwańska,     
Źaneta Laskowska,   klasa III  gim
Kiedy znajdziemy się na zakręcie”
II m-ce Katarzyna Luba    klasa II A Gim    Gdy zgasną światła
III m-ce Weronika Sieprawska i Kamil Niemiec  klasa III B Gim  Jest super
wyróżnienia:
Karolina Karwowska        klasa II C GIM.     Cicho
Paweł Karpiński    klasa III A Gim    (opiekun  pani Elena Panaki) Wybacz mi


Laureaci  I m-ca w kategorii Piosenka Polska (poziom gimnazjum) –
Sara Whballa. Kamil Chilimoniuk. Sylwia Serwańska i Żaneta Laskowska

Piosenka obcojęzyczna
I m-ce Samanta Lebryk     klasa II C  Gim    Agapise me
II m-ce Magda Młynarczyk    klasa  II C Gim    Breakaway
III m-ce Emilia Kołodziej    klasa I B gim    First Day of My Life
wyróżnienie: Monika Cieślińska i Christina Vamvakari    III Gim. UzupNo Air

KATEGORIA TANIEC:


Laureaci I miejsca w kategorii taniec i zdobywcy Pucharu Dyrektora Szkoły –
Zespół Taneczny  pani Grażyny Adamidou

I m-ce ex aequo  
Fabian Błaszczyk i Karolina Knapik  VI  A  (ram) i  VI D (Uzup)     Hafanana (jive)
Zespół  taneczny klasy VI szk. podst. (opiekun  pani Grażyna Adamidou)
Walc angielski
II m-ce Robert Domański    k    lasa VI B szk. podst.     Right Round
III m-ce Sebastian Wysocki    klasa IV B szk. podst      Sticky Icky
kółko taneczne    klasa I i III szk. podst. (opiekun  pani Danuta Kowalska) Taniec w słońcu


Laureaci I miejsca w kategorii taniec i zdobywcy Pucharu Rady Rodziców –
Fabian Błaszczyk i Karolina Knapik

KATEGORIA:  G R A    N A   I N S T R U M E N C I E
I m-ce Maciej Przysiwek    VI B Szk. podst. Uzup Zawsze tam gdzie Ty
II m-ce Adrian Sznurkowski   III C szk podst. Uzup
(opiekun  pan Marek Dołkowski)    Amazing Grace

WYRÓŻNIENIE ZA    T W Ó R C Z O Ś Ć   W Ł A S N Ą
Kamil Żółtko i grupa Skandal Sqad  I i II  LO oraz III gim własne utwory RAP


Laureatka II miejsca w kategorii piosenka (poziom szkoły podst)
i zdobywczyni  Pucharu Ambasadora – Oliwia Szewczyk

P U C H A R  
A M B A S A D O R A

Oliwia SZEWCZYK  kl I C (piosenka)
P U C H A R  
D Y R E K T O R A 
S Z K O Ł Y

Koło taneczne pani Grażyny ADAMIDOU (taniec)
P U C H A R    R A D Y  
P E D A G O G I C Z N E J

Martyna LUBA  kl IV B (piosenka)
P U C H A R    R A D Y   
RO D Z I C Ó W

N A U C Z A N I A 
R A M O W E G O     I    
U Z U P E Ł N I A J Ą C E G O

Fabian Błaszczyk  i Karolina Knapik ( taniec)

Teraz pozostało nam podziękowanie tym, którzy pomogli nam w trudnym zadaniu jakim była organizacja Festiwalu.
Organizatorzy dziękują
:
•    sponsorom – Radzie Rodziców Nauczania Ramowego i Uzupełniającego, naszej firmie przewoźniczej Haloulos i Ambasadzie RP w Atenach,
•    członkom jury - za poświęcenie swoich wolnych chwil na wysłuchanie i ocenienie występów oraz podjęcie trudnej decyzji przyznania miejsc (Paniom dyrektor Marzannie Geissler i Beacie Panagiotopoulou, przedstawicielom Rady Pedagogicznej: pani Hannie Jankowskiej, pani Jolancie Bałdos, pani Barbarze Lubej i panu Marcinowi Zielonce, członkom rady Rodziców: pani Bożenie Zarembie i pani Marzannie Malanowskiej,  przedstawicielom Samorządu Szkolnego Aleksandrze Kucy, Konstancji Krotzek i  Danielowi Brzusce
•    Dianie Lasocie za gościnny występ
•    za pomoc w obsłudze sprzętu w czasie eliminacji i  koncertu finałowego: panu Krzysztofowi  Michalukowi, panu Krzysztofowi Świergoszowi, panu Sławomirowi Bagińskiemu, Danielowi Brzusce z klasy II LO i Mariuszowi Krasińskiemu z klasy I LO
•    za pomoc w sprawnym zamieszczaniu i aktualizowaniu  informacji dotyczących Festiwalu na stronie internetowej naszej szkoły  - panu Sławomirowi Bagińskiemu
•    za ogromną pomoc w przygotowaniu dekoracji – Panu Jackowi Wasylowi i Pani Lucynie Klara oraz Anecie Klarze
•    za pomoc w przewiezieniu dekoracji i sprzętu  - panu Wojciechowi Skokowi
•    bibliotece szkolnej za pomoc w zbieraniu zgłoszeń festiwalowych
•    uczniom klasy II LO Mariuszowi Krasińskiemu i Konstancji Krotzek za konferansjerkę
•    członkom Samorządu Szkolnego, szczególnie Oli Kucy,  za pomoc m,in. w przygotowaniu ogłoszeń
•    służbie porządkowej z klas II gim B, C i D. oraz III gim  A i B za dopilnowanie porządku  i wszechstronną pomoc organizatorom (dopilnowanie porządku w kolejności występów i wręczaniu prezentów, przekazywanie informacji. zawieszanie i zdejmowanie dekoracji itp)
•    wszystkim tym. którzy wspierali nas duchowo
•    i tym. o których być może tutaj zapomnieliśmy w ferworze pofestiwalowych emocji


 

Organizatorami Festiwalu są:
  • pani Joanna Figura
  • pani Beata Goralewska
  • pani Edyta Karakotsoglou
  • pani Beata Oziębłowska
  • pani Alicja Wawrzynowicz
Festiwal wspomaga samorząd szkolny.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.