Obchody Roku Konstandinosa Kawafisa

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę, 1 grudnia, nauczyciele naszej szkoły mieli zaszczyt wziąć udział w wieczorze poświęconym Konstandinosowi Kawafisowi

– wybitnemu poecie aleksandryjskiemu. Spotkanie  odbyło się pod hasłem „Ponadczasowa i wychodząca poza granice twórczość Kawafisa” i zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Peristeriou przy współpracy z panią Rodi Kratsa – Tsagkaropoulou, Poseł  Parlamentu Europejskiego. 

(źródło: https://www.facebook.com/DimosPeristeriou)

Bogaty i urozmaicony program zawierał prezentację wierszy poety w kilku językach (czytali je głośno Ambasadorzy lub przedstawiciele ambasad poszczególnych krajów), występ chóru, który przybliżył  utwory Kawafisa w wersji śpiewanej oraz fragmenty filmu dokumentalnego o sylwetce i twórczości sławnego Aleksandryjczyka. Na zakończenie goście zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy poświęconej historii powstania najbardziej znanych utworów Kawafisa oraz plakatów z przekładami jego wierszy na różne języki.

Niedzielne spotkanie miało niepowtarzalny klimat – zarówno kameralna sala widowiskowa jak i przygotowane z ogromnym pietyzmem wystąpienia pozwoliły zebranym wsłuchać się w poezję  Konstandinosa Kawafisa, której przesłanie jest niewątpliwie aktualne także i dziś. Polska społeczność  reprezentowana była przez panią  Justynę Słowik, przedstawiciela Ambasady RP w Atenach i nauczycieli naszej szkoły: panią Mariolę Kochanowicz, panią Annę Piłat i panią Małgorzatę Purgat.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.