Studniówka 2014

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Studniówka 2014  - 08.02.2014

„W języku poezji, gdzie każde słowo się waży, nic już zwyczajne i normalne nie jest.
Żaden kamień i żadna nad nim chmura, żaden dzień i żadna po nim noc.
A nade wszystko żadne niczyje na tym świecie istnienie.”

 

Galeria...

Słowa rozpoczynające nasz artykuł o studniówce zostały zaczerpnięte z expose wychowawczyni klasy III LO, gospodyni wieczoru- Beaty Goralewskiej i miały oznaczać, że jesteśmy młodzieżą wyjątkową i niepowtarzalną.

W sobotę 8 lutego 2014 roku o godzinie 20:30 rozpoczęliśmy BAL STUDNIÓWKOWY licealistów Zespołu Szkół
w Atenach. Zabrzmiały takty starego, wzruszającego poloneza i 13 par ruszyło w tanecznym korowodzie. Młodzieńcy
w czarnych garniturach, dziewczęta w eleganckich sukniach- czuliśmy się onieśmieleni i speszeni niezwykłością sytuacji.

Zatańczyliśmy również poloneza z naszymi nauczycielami: Pani Dyrektor Geisler z Sebastianem Serwejukiem, Pani Wicedyrektor Panagiotopoulou z Kamilem Bagińskim, Pani konsul Karolina Smaga z Pawłem Antoszem, Pan Mirosław Gojdź z Patrycją Chuchlą, nasza wychowawczyni z Marcinem Wolskim i wszyscy pozostali nauczyciele z równie przystojnymi uczniami i urodziwymi pannami. Chcecie wiedzieć kto był twórcą tej wspaniałej choreografii nad którą pracowaliśmy kilka tygodni? Wymienimy jej nazwisko- to Pani Violetta Gawlik.

Po oficjalnym rozpoczęciu nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez nas, młodzież: 3 krótkie, śmieszne kabareciki, ukazujące nas jako młodych Europejczyków, quiz rozgrzewający umysły profesorów (takie niewinne pytanka). Następnie wieczór uświetniły podziękowania i kwiaty Naszym nauczycielom, wychowawcy- Pani Beacie Goralewskiej i kochanym Rodzicom.

Wróćmy teraz do przemówienia- wychowawczyni powiedziała nam, że „wyróżniamy się wymyślnymi strojami
i ekscentrycznym zachowaniem, ale to widowisko na użytek publiczny, bo kiedy zrzucamy z siebie wszystkie te peleryny, błyskotki i inne poetyczne akcesoria to jesteśmy tacy dobrzy, tacy wrażliwi, tacy szlachetni. Jest w nas także jakiś wewnętrzny impuls, takie natchnienie, które nie jest wyłącznym przywilejem poetów czy artystów w ogólności. Natchnienie, czymkolwiek ono jest, rodzi się z bezustannego „nie wiem”- dwóch brzydkich słów, ale mocno uskrzydlonych, bardzo często przez nas powtarzanych. Te słowa umieszczają nas w nielicznej grupie wybrańców losu. Są one ważne, bo rozszerzają nam życie o obszary, które mieszczą się w nas samych i obszary, w których zawieszona jest nasza nikła ziemia. Nasze dusze są jeszcze zanurzone w głębinach, ale się obudzą.”

Dalsza część to zabawa do „białego rana”, która przebiegała w spokojnej i miłej atmosferze. Dj Erwin Rodzinka- uczeń klasy II LO, który świetnie odnalazł się w specyficznym studniówkowym klimacie, dzięki swoim repertuarom pozwolił potańczyć nawet tym najbardziej wybrednym. FOTOGRAFEM IMPREZY był znany na całym świecie pan Antoni Bagiński zwany „Antuanem”, który zaszczycił nas swoją obecnością i uwiecznił całe to wydarzenie. Na polskiej studniówce powiał grecki wietrzyk, gdy nasz kolega Julian Kowalik zatańczył narodowy taniec Ateńczyków.

 

Niestety, gdy zabawa jest wyśmienita, czas leci nieubłaganie szybko. Zanim się obejrzeliśmy, był już następny dzień, a chwilę później poranek.  Dziś już tylko myślimy o maturze, którą zdamy doskonale. OPTYMIŚCI!

 

Klaudia Bąk
Karolina Fedyk 

Autorzy zdjęć:
M. Maslowiecka
A. Bagiński

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.