Dzień Patrona Szkoły - 5.03.2014

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jedenastą rocznicę nadania szkole imienia Zygmunta Mineyki postanowiliśmy obchodzić w tym roku na wesoło.

 

Galeria...

Zebrani na placu szkolnym uczniowie klas I – VI  oraz klas I – III gimnazjum wysłuchali przedstawionego przez uczennice klasy III A gimn. – życiorysu naszego Patrona, który oczywiście wszyscy znamy doskonale, ale jak to się mówi „nauki nigdy nie za wiele”. Po tej wstępnej części naszych uroczystości uczniowie klas I – III pod opieką pań wychowawczyń udali się do klas, żeby pracować nad swoimi dziełami plastycznymi
na temat: „Moja szkoła i jej Patron”.  Pozostali uczniowie szkoły podstawowej,  z klas IV – VI oraz uczniowie gimnazjum przystąpili do konkursu „Jeden z dziesięciu” zorganizowanego z okazji święta szkoły.

   Dwuosobowe reprezentacje klas wzięły udział w turnieju intelektualnym obejmującym zakres wiedzy matematyczno – przyrodniczej z elementami wiedzy o Patronie.  W przerwach, pomiędzy kolejnymi rundami konkursu, wytypowane z poszczególnych klas reprezentacje sportowe walczyły o dodatkowe punkty dla swoich klas.

Po zaciętym boju na polu intelektualno – sportowym nadszedł czas na występy „ klasowych piosenkarzy”, którzy mieli za zadanie wyśpiewać fragment życiorysu Zygmunta Mineyki, do wylosowanego przez siebie polskiego lub greckiego utworu muzycznego.   Bawiliśmy się przy tym wszyscy wspaniale, zarówno śpiewający jak i słuchający. Bezkonkurencyjne w tej dyscyplinie w szkole podstawowej okazały się Julia Pilarczyk i Julia Szumilas,  a w gimnazjum Athina Gondek i Alan Szczypiński. 

  Ostatnim „akcentem” naszej zabawy były prezentacje klas, które miały na ten dzień ustalić sobie jeden, wspólny element w stroju. W szkole podstawowej wygrała klasa VI b, a w gimnazjum klasa II b. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwała komisja, w skład której weszły: obydwie panie dyrektor – p. M. Geisler i B. Panagiotopoulou,  p. G. Adamidu, p. M. Kochanowicz oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Sylwia Kuśmieruk.

  Na zakończenie dzisiejszego spotkania z Patronem komisja ogłosiła werdykt. Zwycięzcą w szkole podstawowej została klasa VI b, II miejsce klasa VI a, a miejsce III – klasa IV a (brawo)! W gimnazjum: I miejsce klasa III B i  II miejsce klasa II b.  Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców nauczania ramowego.

Autorami dekoracji do dzisiejszego święta byli uczniowie wszystkich klas, którzy wykonali  plakaty o Patronie i Jego życiu. Nasi najmłodsi koledzy z klas I – III również wspaniale wywiązali się ze swojego zadania, wykonując piękne prace plastyczne. Szczególnie podobały nam się te, przedstawiające Zygmunta Mineykę.  Gratulacje dla zwycięzców i do zobaczenia za rok!

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.