Wiosenalia 2014

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

WIOSENALIA 2014

 Tegoroczne Wiosenalia były częścią projektu „Jak rozwijać samorządność uczniowską”, w którym klasy uczestniczyły w kolejnych konkurencjach w ramach konkursu „Klasa z klasą”.

Kwiaty wiosenne

Przed imprezą uczniowie przygotowywali plakaty przedstawiające wiosenne kwiaty, które ozdobiły okna pracowni geograficznej. Jurorom najbardziej podobał się mak klasy I B gimnazjum.

mak polny

 Dodatkową dekorację stanowiły palmy wielkanocne. Maksymalną liczbę punktów za palmę otrzymała klasa III B gimnazjum.

 palmy wielkanocne

Wiosenalia rozpoczęła Martyna Luba piosenką o wiośnie.

Martyna Luba

Pierwszą konkurencją był pokaz mody pt.” Symbole wiosny”.  Pojawiły się na nim owoce wiosenne, kwiaty, motyle, pszczółki, biedronki, bocian z żabą, a także dzieci-kwiaty, czyli moda hippisowska. Oryginalny pokaz miała klasa II B gimnazjum, która przedstawiła topienie Marzanny. Nic dziwnego, że otrzymała maksymalną liczbę punktów – 5 od każdego z jurorów i otrzymała I miejsce ex aequo z klasą III B gimnazjum.

Topienie Marzanny

Większość klas wykazała się dodatkową inicjatywą przygotowując do pokazu mody swój własny podkład muzyczny.

Następnie klasy brały udział w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i sprawność fizyczną. W obu rundach pytań dotyczących wiosny i obyczajów wiosennych, najwięcej punktów otrzymała klasa III A gimnazjum.

 Wszystkie klasy bezbłędnie odpowiedziały na ostatnie pytanie konkursu, a mianowicie kto obchodzi imieniny 21 marca. Wszyscy bowiem wiedzieli, że w tym dniu świętuje imieniny nasza pani dyrektor Marzanna Geisler. Przedstawiciele samorządu szkolnego i harcerzy złożyli jej z tej okazji najlepsze życzenia w imieniu wszystkich uczniów szkoły, którzy zaśpiewali pani dyrektor „100 lat!”.

Życzenia dla Pani Dyrektor

Jeśli chodzi o zawody sportowe, dziewczęta konkurowały w skakance, a chłopcy w robieniu pompek i przeciaganiu liny. Ta ostatnia konkurencja wzbudza zawsze najwięcej emocji. Zeszłoroczni zwycięzcy  (obecna klasa III B gim) także i w tym roku pokonywali wszystkich przeciwników, łącznie z występującą poza konkurencją najstarszą klasą w szkole – III LO.  Pierwszym miejscem podzielili się jednak  z klasą I B gim – jury zarządziło bowiem, że po 2 rundach uczestnicy byli zbyt wyczerpani, by doszło do walki finałowej między tymi klasami.

Przeciąganie liny

Aby wiosna mogła rozpocząć panowanie, należało ją obudzić. Stąd ostatnia konkurencja polegała na przedstawieniu scenek budzenia wiosny. Każda klasa wykazała się niebywałą pomysłowością: od magii (klasa I A) i latających jaskółek (klasa I B),  poprzez pocałunek królewicza żaby i próby reanimacji wiosny (klasa II A), tańce i śpiewy duszków leśnych (klasa II B), kuszenie pączkiem i błagalną mowę (klasa III A), romantyczne wiersze (klasa III B) aż do beatboxu i współczesnych tańców w wykonaniu klasy II LO. W tej konkurencji zwyciężyła klasa II  B gimnazjum.

czary

II A reanimacja

III A kuszenie

III B poezja

beatbox

 Warto zwrócić uwagę na to, że w konkurencjach wzięli udział wszyscy wychowawcy.

W pokazie mody uczestniczyła trójka wychowawców: klasy II A gim, III B gim i II LO.

Wychowawcy - moda

 W scence budzenia wiosny brały udział wychowawczynie klas I B gim i II B gim. Wychowawczyni klasy I B gimnazjum była jedną z jaskółek budzących wiosnę.

Jaskółki - klasa I B

Wychowawczyni klasy II B śpiewała i tańczyła wśród leśnych duszków.

leśne duszk

Wychowawczyni klasy I A gimnazjum postanowiła wziąć udział w zawodach sportowych i ćwiczyła pompki. 

Pompki wychowawcy

Z kolei wychowawczyni klasy III A gim wzięła udział w pokazie palm wielkanocnych.

Wychowawca z palmą

Konkurencje oceniało jury pod przewodnictwem pani wicedyrektor Beaty Panagiotopoulou, w składzie: pani Jolanta laconitis, pani Joanna Kubiak,  pani Violetta Gawlik (która także pomagała w organizacji konkurencji sportowych) i przedstawiciel Rady Rodziców pani Iwona Szumilas, którą potem zastąpiła pani Beata Goralewska.

jury

 Imprezę prowadziła przewodnicząca samorządu szkolnego Ola Gorycka i Bartosz Kruczyński przy pomocy opiekunów projektu pani Joanny Figury i pani Beaty Oziębłowskiej.

Prowadzący

Opiekunki

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.