DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - nauczanie uzupełniające

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - nauczanie uzupełniające.

DZIEŃ   PATRONA    SZKOŁY
ŚWIĘTOWANY   PRZEZ   UCZNIÓW
UZUPEŁNIAJĄCEGO    PLANU    NAUCZANIA

 Dnia 17 marca 2017r. (piątek) oraz 18 marca 2017r. (sobota) odbyły się długo oczekiwane przez uczniów realizujących uzupełniający plan nauczania uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły. Akademia  związana była z 14  rocznicą nadania naszej szkole imienia wielkiego Polaka, bohatera dwóch narodów: polskiego i greckiego, uczestnika walk powstania styczniowego  - Zygmunta Mineyki.

          Pogoda tym razem, na szczęście, dopisała!

W piątkowe popołudnie społeczność naszej szkoły na czele z panią Dyrektor oraz przedstawicielami Rady Rodziców zgromadziła się na placu szkolnym, aby (po odśpiewaniu hymnu) usłyszeć najpierw piękną recytację wiersza poświęconego bohaterowi wieczoru – Zygmuntowi Mineyce w wykonaniu uczniów kl. IIa, którzy z wielkim zaangażowaniem wywiązali się z powierzonego im zadania.

          Następnie  publiczność została zaproszona do studia telewizyjnego  „ateńskiego oddziału”  TVP Polonia, aby stać się widzami programu „Śladami Polaków w świecie”, poświęconego życiu naszego Patrona. W role zaproszonych do studia znakomitych gości (między innymi pani Ambasador RP w Grecji, pani Dyrektor ZS w Atenach, pana Georgosa Papandreou) bardzo dobrze wcielili się uczniowie kl. Va.

Studyjna rozmowa urozmaicona została odczytaniem „Pamiętników” Zygmunta Mineyki.

 

Dużo radości wzbudził przeprowadzony na końcu uroczystości quiz wiedzy o Zygmuncie Mineyce. Wyłoniono dziesięciu laureatów , którzy zostali nagrodzeni czapeczkami „Zygmuntówkami” oraz pamiątkowymi dyplomami.

(Honorowym uczestnikiem quizu była pani Dyrektor, która śpiewająco odpowiedziała na pytanie: „Iloma językami władał nasz Patron”?)

 Podobny przebieg miały sobotnie uroczystości, przygotowane przez uczniów klas: IIIc i IVb. Obie klasy spisały się na medal recytując wiersz o Zygmuncie Mineyce (klasa IIIc), a także  przeprowadzając studyjną rozmowę oraz quiz (klasa IVb).

Wszystkim aktorom piątkowej i sobotniej uroczystości  serdecznie gratulujemy!      

Honorowym gościem sobotniej uroczystości był Ojciec Kazimierz Faron SJ – proboszcz Parafii Serca Chrystusa Zbawiciela w Atenach, któremu bardzo dziękujemy za przybycie. Cieszymy się również , że zarówno w piątek jak i w sobotę nie zabrakło naszych drogich Rodziców, którzy dzielnie podtrzymywali nas na duchu. 

                                             Dziękujemy!

Na koniec szczególne podziękowania dla autorki przepięknej scenografii – pani Lizy Kasteli, która jest babcią jednej z uczennic biorących udział w akademii. Już po raz kolejny pani Liza wsparła nas swoim talentem , tworząc tym razem stylowy salonik Zygmunta Mineyki oraz studio telewizyjne. W podziękowaniu za pełne entuzjazmu i  bezinteresowne zaangażowanie w szkolne przedsięwzięcia wręczony został pani Lizie Kasteli  pamiątkowy  dyplom.

 

                  „Niech żyje nasza szkoła,
                    niech żyje wiele lat!
                    Niech ją nasz Patron wspiera
                    i uczy dróg przez świat!”                         

Organizatorzy:
uczniowie klas: IIa i Va oraz  IIIc i  IVb
nauczania uzupełniającego z opiekunkami: Elżbietą Pułą i p. Anną Sardis

 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.