„Wolność albo śmierć” - 25 marca 1821

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Obchody Święta Niepodległości Grecji 24.03.2017

 „Wolność albo śmierć” to słowa przysięgi powstańców, którzy podjęli walkę o wyzwolenie Grecji spod tureckiej okupacji. Przysięga miała miejsce 25 marca 1821 r. Każdego roku, tego dnia składamy hołd poległym w walkach  wyzwoleńczych. W tym roku na uroczystości zorganizowanej przez Urząd Miasta Holargo-Papagou Zespół Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach reprezentowali : Angelika Dobrzańska, Nikoetta Kaczmar, Hubert Kołaczkowski  pod opieką Pani Marzanny Geisler Dyrektor ZS.


Aktualna flaga Grecji –

dziewięć pasów symbolizuje 9 sylab zdania „Wolność albo śmierć”


 24 marca 2017w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji  Święta Narodowego Grecji  25 marca 1821.

Uczniowie , pod opieka p.Wasiliki  Gouweli i p.V Gawlik przygotowali piękny program, który nawiązywał do ważnych  wydarzeń w wyniku których Grecja odzyskała niepodległość  po niemalże 380 latach  niewoli tureckiej. Niewola trwająca niemal cztery wieki  wycisnęła głębokie piętno na życiu narodowym Grecji. Był to okres nie tylko  męczeństwa ujarzmionego narodu  greckiego, ale także nieustannej walki o zrzucenie tego jarzma.

Uczniowie  uczcili bohaterską postawę  Bojowników o Wolność nowożytnej Grecji oddając im hołd w przygotowanej przez nich dwujęzycznej akademii. Wiersze ,piosenki poświęcone temu historycznemu wydarzeniu wzruszyły do głębi  zaproszonych  gości.

Za przygotowanie i przebieg uroczystości odpowiedzialna była klasa IIB gim.  wraz z wychowawcą . W akademii udział wzięli uczniowie klas Va, VIa, Ia gim, IIa i b gim,IIIa i b gim.za co niech przyjmą gratulacje.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.