TURNIEJ MIĘDZYKLASOWY WIOSENALIA 2017

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

TURNIEJ MIĘDZYKLASOWY WIOSENALIA 2017

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny już na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W tym roku po raz kolejny bawiliśmy się na wiosennym turnieju pod hasłem „Obyczaje wiosenne w Polsce i nie tylko”. Celem wychowawczym imprezy było:  poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny, integrowanie społeczności szkolnej we wspólnej zabawie, motywowanie do pracy na rzecz klasy, nabywanie przez dzieci umiejętności na różnych płaszczyznach ich aktywności: werbalnej, muzyczno-ruchowej, plastycznej, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz uaktywnienie pracy samorządu uczniowskiego.  Wysiłki uczniów oceniała komisja w składzie: Pani Wiesława Muła – wicedyrektor szkoły, Pani Justyna Kazatel- przedstawiciel rady rodziców oraz nauczycielki Panie: Mariola Kochanowicz, Grażyna Adamidou i Edyta Wiercińska.

Uczniowie przedstawiali swoją wiedzę i umiejętności w różnych zadaniach. Po raz pierwszy w Wiosenaliach naszej szkoły została wprowadzona konkurencja pt. ,,Sala jak ta lala’’, czyli wiosenne porządki w klasach. Wykonanie tego zadania polegało na  uporządkowaniu sali lekcyjnej i udekorowanie jej wiosennie, ze szczególnym uwzględnieniem okien i parapetów. Największe zaangażowanie w realizacji tego działania wykazała klasa I a.

 W quizie uczniowie odpowiadali na pytania przyrodnicze i dotyczące wiosennych obyczajów w różnych krajach, w tym Polski oraz rozpoznawali nagrane głosy wiosennych ptaków. Najlepszą wiedzą wykazały się drużyny klas: II a gimnazjum i VI a szkoły podstawowej.

W karaoke wiosennym, czyli w śpiewaniu wybranej  losowo piosenki o wiośnie, wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej. Wszystkie drużyny pięknie się zaprezentowały, ale najwięcej punktów otrzymały klasy: IV a i VI a.

Dawno temu wierzono, że zimę należy przegnać, aby na jej miejsce mogła przyjść wiosna. My zimę pożegnaliśmy grzeczniej, czyli  pokazem masek symbolizujących odchodzącą porę roku. Maski można było wykonać w dowolnym kształcie, kolorze i wielkości. Technika była do wyboru. Najlepsze prace wykonały drużyny klas : VI a szkoły podstawowej i III b gimnazjum.

Wiosnę przywitaliśmy również pokazem masek. Wszystkie zostały wykonane w żywych kolorach i symbolizowały wiosenny czas. Najlepiej zostały ocenione prace uczniów z klas:
IV a, V a, V b, VI a, Ia, III a, III b.

 W wiosennej improwizacji tanecznej wystąpili uczniowie klas gimnazjalnych. W tym zadaniu reprezentanci poszczególnych klas zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w różnych rytmach m.in.: krakowiaku, sambie, cha-chy, walcu, disco polo oraz greckim tańcu sirtaki  . Najlepiej zatańczyły  drużyny z klas: II a i III a gimnazjum.

W konkurencji rzuty do celu najlepszymi zawodnikami okazali się uczniowie z klas: IV a i  III b gimnazjum.

,,Zielona wiosna na głowach naszych wychowawców’’ tak nazwana została kolejna konkurencja.  Uczniowie musieli przygotować z bibuły, ziół, traw i kwiatów zielone( ! ) nakrycia głowy dla swoich opiekunów. Nakrycia zostały przedstawione podczas pokazu przez samym pedagogów przy dużym aplauzie uczniów.

Zadaniem, które tradycyjnie wywołało najwięcej emocji były zawody w przeciąganiu liny. Wzięli w nich udział gimnazjaliści. Drużyna z klasy II a okazała się najlepsza.

 W tegorocznych Wiosenaliach walka była bardzo wyrównana, ale  ostatecznie startujące drużyny zajęły następujące miejsca:

Szkoła podstawowa Gimnazjum
I. miejsce VI a I. miejsce III b
II. miejsce IV a II. miejsce II a
III. miejsce V b III. miejsce III a
IV. miejsce V a IV. miejsce II b
  V. miejsce I a

Nagrodę dla zwycięzców, dofinansowanie do wycieczki klasowej, ufundowała rada rodziców nauczania ramowego. Bardzo im za to dziękujemy.

Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwała Pani Joanna Figura opiekun samorządu uczniowskiego i organizator imprezy. W konkurencjach sportowych wspomagała ją Pani Wioletta Gawlik.

Miłym akcentem dnia były imieniny Pani Dyrektor Marzanny Geisler, której uczniowie złożyli serdeczne życzenia.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.