Dni Młodzieży dzielnicy Holargos

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dnia 10.05.2017r., w auli Mikis Theodorakis budynku Urzędu Miasta, młodzież polska spotkała się z rówieśnikami greckimi.

O tym, jak dużym uznaniem w środowisku greckim cieszy się działalność naszej szkoły świadczy zaproszenie nas przez władze dzielnicy Holargos –Papagou do wzięcia udziału w Dniach Młodzieży. W imprezie tej bierzemy udział od kilku lat prezentując swój program w wersji dwujęzycznej w wyznaczonym dniu. Tym razem poproszono nas jednak o występy artystyczne wspólnie z innymi szkołami dzielnicy – było to dla nas miłą niespodzianką i ciekawym doświadczeniem.

 

Dnia 10.05.2017r., w auli Mikis Theodorakis budynku Urzędu Miasta, młodzież polska spotkała się z rówieśnikami greckimi. Ponieważ wieczór poświęcony był w całości muzyce, swoje umiejętności zaprezentowały zespoły taneczne Zespołu Szkół pod opieką Pani Grażyny Adamidu. Młodsi tancerze z klas IV-VI zatańczyli krakowiaka i polkę bałamutkę, a starsi, uczniowie gimnazjum  poloneza. Gimnazjaliści udowodnili również, że rytm i kroki tańców greckich nie są im obce prezentując hasapiko i hasaposerviko.

Występy zostały nagrodzone wielkimi brawami i wzbudziły entuzjazm wśród publiczności. Tak gorące przyjęcie było wspaniałą nagrodą dla naszych uczniów i wzmocniło ich wiarę w to, że warto ciężko pracować , by sprawiać radość innym i stwarzać pozytywny wizerunek naszego kraju i narodu poza granicami, w miejscu, w

którym przyszło nam żyć, uczyć się i pracować.

 

Wieczór muzyczny był dla dzieci i młodzieży wspaniałą okazją do integracji, a nauczycielom pozwolił poznać działalność kulturalną prowadzoną w szkołach innego systemu oświaty.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.