Akcja charytatywna - zbiórka pieniędzy dla chorego taty naszych kolegów

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Akcja charytatywna - zbiórka pieniędzy dla chorego taty naszych kolegów.

Z ogłoszenia umieszczonego przez naszego szkolnego kolegę Kacpra Dobrowolskiego na portalu społecznościowym dowiedzieliśmy się o ciężkiej chorobie jego taty, Pana Janusza Dobrowolskiego. Kacper i jego brat Szymon chodzili do naszej szkoły w zeszłym roku, a potem wraz z rodzicami wrócili do Polski.

Pan Janusz od dwóch lat walczy z chorobą nowotworową, której skutkiem była amputacja nogi. Tragedia ta wszystkich nas poruszyła, więc postanowiliśmy im pomóc.

Nasza klasa III b gimnazjum w Zespole Szkół  im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach zorganizowała akcję zbiórki pieniędzy. Kolega z klasy Jakub Chwojko zrobił puszkę, a ja przygotowałem plakat. Nasz wychowawca - Pan Daniel Zatorski pomógł nam nagłośnić akcję przez nasze koło dziennikarskie i wydrukować ulotki. Przez kilkanaście dni zbieraliśmy pieniądze.

W Turnieju Międzyklasowym „Wiosenalia 2017” zajęliśmy I miejsce i postanowiliśmy, że wygraną w wysokości 50 euro przeznaczymy w całości na naszą akcję. Łącznie uzbieraliśmy 1042,50 zł. Nasz kolega David Buczko osobiście dostarczył pieniądze do Polski rodzinie Kacpra.

Uważam, że taka akcja była bardzo potrzebna i udowodniła, że razem możemy osiągnąć wiele. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

 

Kacper Pustułka
Samorząd klasowy
III b gimnazjum
Koło dziennikarskie
”Życie Szkoły”  

POMÓŻ MI WRÓCIĆ DO SPRAWNOŚCI  

 http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/dobrowolski_janusz.html

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.