Turniej wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Turniej wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim.

Jednym z honorowych jubilatów roku 2017 wyróżnionych przez Sejm RP został Marszałek Józef Piłsudski, który - jak napisano w uchwale - „stał się symbolem nieugiętej walki o niepodległość oraz przykładem dla kolejnych pokoleń polskich patriotów”. Uczczenie Marszałka ma związek z przypadającą w 2017 r. 150. rocznicą jego urodzin.

            W ramach Dni Kultury Polskiej w Atenach odbył się Turniej wiedzy o Józefie Piłsudskim, który składał się z trzech rund pytań dotyczących jego życia i działalności politycznej. Pierwsza runda obejmowała okres do momentu odzyskania niepodległości przez Polskę, czyli do 10 listopada 1918 roku, druga - do przewrotu majowego w 1926 r. i trzecia runda - do śmierci Marszałka w 1935 roku. Urozmaiceniem części konkursowej były zagadki muzyczne dotyczące pieśni żołnierskich, które śpiewali legioniści i ułani w czasie wojny polsko-bolszewickiej i wcześniej, w czasie I wojny światowej. Zadaniem dodatkowym, do którego klasy miały przygotować się wcześniej, było stworzenie projektu banknotu upamiętniającego 150. rocznicę urodzin wybitnego Polaka.

            Mimo bardzo wysokiego poziomu trudności pytań wszystkie drużyny biorące udział w turnieju wykazały się ogromną wiedzą na temat życia i dokonań Marszałka. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna klasy III A gimnazjum, która zajęła pierwsze miejsce, odpowiadając bezbłędnie na niemal wszystkie pytania, zaraz za nią uplasowała się I A gimnazjum, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale klasie III B gimnazjum.

            Zwycięzcy otrzymali pyszną nagrodę – pizzę dla całej klasy - ufundowaną przez Radę Rodziców nauczania ramowego. Zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju i honorową rywalizację.

Organizatorzy:

Wiercińska

Goralewska

D. Zatorski

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.