„Tęsknota za Niepodległą” przedstawienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

„Tęsknota za Niepodległą”
przedstawienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Tegoroczną, 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy wspólnie z Polonia Ateńską w przededniu Narodowego Święta (10 listopada 2017 r.) w sali teatralnej Kościoła Serca Chrystusa Zbawiciela. Na uroczystość przybyli znamienici goście, a wśród nich Pani Ambasador RP w Atenach Anna Barbarzak.
Program wieczoru został zatytułowany: „Tęsknota za Niepodległą...”. Składał się z inscenizacji fragmentów dwóch pięknych tekstów polskiej literatury „Latarnika” Henryka Sienkiewicza oraz “Marcina Kozery” Marii Dąbrowskiej, traktujących o miłości Ojczyzny i tęsknocie za nią.

W role postaci z noweli Sienkiewicza wcielili się niemal profesjonalnie uczniowie z kl. III a i III b gimnazjum, natomiast bohaterów opowiadania Marii Dąbrowskiej mogliśmy podziwiać na scenie dzięki wspaniałym kreacjom uczniów z kl. V i VI b. Przedstawienie zostało wzbogacone krakowiakiem zatańczonym przez Szkolny Zespół Taneczny.
Wzruszenie wywołane sugestywną, sercem dyktowaną, grą dzieci i młodzieży, dopełnione zostało pięknymi pieśniami patriotycznymi. Utwory takie jak „Pierwsza Brygada”, „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Pierwsza Kadrowa” czy „Rota” zawsze wywołują łzy wzruszenia, a szczególnie Polaków, którym przyszło żyć z dala od Ojczyzny. Nic więc dziwnego, że kiedy zapalone zostały światła po zaprezentowaniu sceny finałowej, w której Marszałek Józef Piłsudski i wszyscy zgromadzeni na scenie artyści odśpiewali „Rotę”, wiele osób zgromadzonych na widowni nie kryło łez wzruszenia...

Cieszy fakt, że tak wiele serc kochających Polskę bije w Atenach!
Serdecznie dziękujemy Drogim Rodzicom za bezcenną pomoc w zorganizowaniu uroczystości!
Organizatorzy: Edyta Karakotsoglu, Anna Sardis

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.