Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Grecji

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Grecji

21 listopada uczniowie, grono pedagogiczne oraz pracownicy Zespołu Szkół mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu Pary Prezydenckiej z Polonią, które odbyło się w ramach wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy wraz z Małżonką w Grecji.

Szkolny Zespół Taneczny oraz uczniowie klasy V zaprezentowali krótki program artystyczny, na który złożyły się tańce narodowe i pieśni nawiązujące do 1918 roku. Szanownych Gości oraz wszystkich zgromadzonych powitała uroczyście Pani Anna Barbarzak Ambasador RP w Grecji. W imieniu odznaczonych głos zabrał Pan Marek Nadolski.
Podczas spotkania Prezydent RP wręczył odznaczenia państwowe kilkunastu działaczom polonijnym. Wśród nich wyróżnione zostały :
Pani Grazyna Adamidu i Pani Marzanna Geisler – Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz środowiska polonijnego w Grecji, za kultywowanie polskich tradycji narodowych wśród Polaków mieszkających poza granicami kraju oraz Pani Beata Panagiotopoulou – Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowiska polonijnego w Grecji oraz rozwijanie polsko-greckiej współpracy.

W swoim oficjalnym wystąpieniu Prezydent RP Andrzej Duda powiedział miedzy innymi: „…Dziękuję Pani Dyrektor i wszystkim nauczycielom, że tak wspaniale uczą tutaj polską młodzież, że ten język polski jest, że dzieci go nie zapominają. Dziękuję rodzicom, że pilnują tego – ogromnie jestem za to wdzięczny, proszę Państwa, bo w ten sposób trwamy jako naród i jako Polska także poza granicami. Naprawdę składam Państwu jako Prezydent Rzeczypospolitej za to głębokie ukłony. Jestem zaszczycony, że mogłem odznaczyć tych, którzy dają tutaj z siebie ponadprzeciętnie dużo w tych właśnie sprawach – kultywowania polskości, krzewienia naszej kultury, pokazywania tego, co ważne dla Polski, dla Polaków. Bardzo jestem za to wdzięczny.”

Ten niezwykle miły i uroczysty polonijny wieczór zapisze się na trwale w historii greckiej Polonii. Bardzo ważne były dla nas słowa Pana Prezydenta, kierowane do uczniów, rodziców i grona pedagogicznego. Z pewnością dołożymy wszelkich starań by Zespół Szkół nadal był nie tylko bardzo dobrą placówką edukacyjną ale również ośrodkiem kultury, miejscem z którego język polski, polska kultura i historia wędrować będą do serc Polonii, a także do środowiska lokalnego.


http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-zagraniczne/art,198,w-grecji-para-prezydencka-spotkala-sie-z-polonia.html

http://www.ateny.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/pad2017_polonia

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.