XI KONCERT KOLĘD

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

XI KONCERT KOLĘD

W niedzielę 10 grudnia 2017 r. w kościele parafialnym wspólnoty Polskiej w Atenach odbył się XI Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, organizowany dla Uczniów Zespołu Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach.  W spotkaniu kolędowym wzięły udział 16 klas naszej szkoły oraz scholka dziecięca i schola młodzieżowa.
Na uroczysty koncert przybyła  Pani Anna Barbarzak Ambasador RP w Grecji, Pan Wojciech Flera Konsul RP w Atenach, Dyrekcja ZS, nauczyciele, rodzice, a także przedstawiciele środowiska polonijnego i greckiego.
Konkurs oceniało jury w składzie:
p. Anna Barbarzak - Ambasador RP w Atenach
p. Wiesława Muła – Wicedyrektor Polskiej Szkoły w Atenach
p. Barbara Rodzinka - Przewodnicząca Rady Rodziców nauczania ramowego
p. Aleksandra Lorenc – Przewodnicząca Rady Rodziców nauczania uzupełniającego
p. Paweł Niedzielski – Przedstawiciel Rady Parafialnej

Zwycięzcami Konkursu Kolęd zostali uczniowie klasy 5a Szkoły Podstawowej, którzy zaprezentowali pastorałkę „Skrzypi wóz”. Drugie miejsce jury przyznało klasie 6a nauczania ramowego i 6c nauczania uzupełniającego Szkoły Podstawowej za utwór „Kołysanka dla Dzieciątka”, trzecie miejsce zdobyła klasa 7a nauczania ramowego , która wykonała pastorałkę „Spójrz na Jezusa”. Wyróżnione zostały scholki: młodzieżowa za utwór „Uciekali” oraz dziecięca za „Pastorałka od serca do ucha”.
Wspólne kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. To właśnie w słowach kolęd ludzie poprzez wieki wyrażali wiarę oraz otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Koncert Kolęd organizowany jest dla uczniów naszej Szkoły przede wszystkim po to, by kontynuować piękny zwyczaj śpiewania kolęd i przypominać że: „ Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas”.

Organizacja Konkursu s.Katarzyna Daraż przy wsparciu s.Edyty Selech i oczywiście Ojca Krystiana Juchy.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.